Mauryjskie Kostki Kąpielowe

Z Grymuar
Wersja z dnia 13:44, 18 sty 2021 autorstwa Niara (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Specyfikacja vademecum| Mauryjskie Kostki Kąpielowe | Puder sprasowany do postaci twardych krążków | File: Kosmetyk_mauryjskie_kostki_kapielowe.jpg | }} {{...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mauryjskie Kostki Kąpielowe
Postać Puder sprasowany do postaci twardych krążków
Skład

Kosmetyk mauryjskie kostki kapielowe.jpg

Sposób podania

Rozpuścić dwie kostki kąpielowe w wannie ciepłej wody. Kąpać się w roztworze przez co najmniej godzinę – w razie gdyby woda zrobiła się zbyt chłodna, można dolać nieco ciepłej, zwiększenie rozcieńczenia nie powinno zaszkodzić właściwościom regeneracyjnym kostek. Nie zaleca się stosowania ich w przypadku rozległych, otwartych ran, gdyż mogą je zabrudzić i doprowadzić do lekkich odbarwień na skórze (możliwych do usunięcia kosmetykami wybielającymi). Kąpiele odbywać raz dziennie, w trudniejszych przypadkach dwa razy dziennie, przez 5-10 dni.

Sposób przygotowania

Mauryjskie kostki kąpielowe są niezwykle proste w wykonaniu. Pierwszym etapem jest zmieszanie soli i popiołu w proporcjach 5:1, a następnie zmieszanie ich z olejem do uzyskania konsystencji mokrego piasku – z reguły około 1 części oleju do 4 części proszku. Na koniec do masy należy wmieszać wysuszone kwiaty, pąki i liście ziół - nie powinny one stanowiąc więcej niż 10% masy, a ich proporcje powinny być mniej więcej równe. Gotową masę można już formować w krążki – większość manufakturzystów posiada specjalne prasy do tego stworzone, ale można również wykorzystywać formy do kształtowania masła czy sera, foremki do ciasta a nawet po prostu ugnieść ją w dłoniach jak kulkę śniegu. Gotowe kształty powinny wysychać przez 3-4 dni, a następnie można je od razu używać. W przypadku dłuższego przechowywania najlepiej trzymać je w szczelnie zamkniętych słojach, aby do środka nie dostała się wilgoć i chronić je od ekspozycji na ostre światło – odpowiednio przechowywane nadają się do użytku przez lata. Zepsute kostki zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach zjełczałego tłuszczu, mogą również pokryć się pleśnią albo odbarwić się – takich kostek nie należy stosować.

Wygląd

Z reguły krążki o średnicy palca i grube na 1/3 palca. Twarde kostki o dość nieregularnej powierzchni, często z dziurami. W barwie czarne, matowe, poprzetykane płatkami i pąkami kwiatków i ziołami. W dotyku trochę szorstkie, ale nie drapiące. W postaci stałej bez zapachu i smaku, wrzucone do wody zaczynają barwić ją na czarno i wydzielać duże ilości fioletowej piany, wydzielają przy tym ziołowo-kwiatowy zapach określany jako relaksujący.

Właściwości i zastosowanie

Kostki te mają właściwości łagodzące i wspomagające regenerację ran po oparzeniach słonecznych – szczególnie w przypadku ras nieumarłych. Wampir, który został wystawiony na działanie silnego światła słonecznego i doznały oparzeń, a nie mogą się zregenerować pijąc wystarczające ilości krwi, mogą wspomóc się zażywaniem kąpieli z wykorzystaniem mauryjskich kostek. Już po pierwszej kąpieli można poczuć pewną ulgę, a regularne ich stosowanie znacząco przyspiesza proces gojenia się ran i nie pozostawia blizn.

Poza tym kostki te mają również działanie regenerujące obejmujące całe ciało. Efekt jest minimalny, nie mogą więc być stosowane jako lek, a jedynie jako element kuracji wspomagające, np. podczas leczenia chorób skóry. Poza tym płukanki z rozpuszczonych w wodzie kostek są zalecane przy leczeniu łupieżu.

Informacje dodatkowe

Choć jest to kosmetyk stosowany głównie przez wampiry, może on być również używany przez ludzi z podobnymi, choć nie tak wyraźnymi efektami łagodzenia śladów po oparzeniu. Jeśli nie ma się żadnych oparzeń, skóra po prostu będzie wyglądała na wypielęgnowaną. Mimo to jest on rzadko sprzedawany poza Maurią, Karnsteinem i innymi krajami zdominowanymi przez nieumarłych. Zauważono, że częste bądź długotrwałe kąpiele z użyciem mauryjskich kostek mogą zabarwić skórę lub włosy, szczególnie osób o jasnym fototypie. Jest to jednak efekt subtelny i odwracalny – szarawe zabarwienie zejdzie po kilku dniach kąpieli w innych specyfikach.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków