Krem Zimowy

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krem Zimowy
Postać Lekko budyniowaty krem.
Skład

Kosmetyk krem zimowy.jpg

Sposób podania

Aplikować na oczyszczoną i stonizowaną skórę przed ekspozycją na mróz. Można stosować również po ekspozycji w ramach kuracji odżywczo-kojącej. Podawać zarówno na twarz jak i ręce i inne odsłonięte części ciała, w tym również uszy, wargi i powieki. Krem po dostaniu się do oka lekko rozmazuje pole widzenia, ale nie jest szkodliwy. Krem po powrocie z mrozu do ciepła należy usunąć kawałkiem materiału, a ewentualne pozostałości zmyć mydłem. Można go oczywiście zostawić, lecz skóra może zacząć się pod nim pocić i dusić, co prowadzi do powstania wyprysków.

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki należy rozpuścić i schłodzić, aby były ciepłe, ale nie gorące i by wszystkie miały zbliżoną temperaturę. Należy zastosować 50% mieszaniny odwaru z ostropestu z maceratem z nagietka, 30% maceratu na smalcu, 5% wosku pszczelego, 4% lanoliny i 1% ekstraktu z rumianku. Klarówkę można dodać opcjonalnie - pół łyżeczki na słoik kremu. Wszystkie składniki połączyć i mieszać energicznie aż do powstania jednolitej emulsji, następni rozlać do słoików i schłodzić. Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy, a w przypadku zastosowania klarówki - do roku.

Wygląd

Bardzo gęsty, lekko budyniowaty krem o żółtej barwie i przyjemnym ziołowym zapachu.

Właściwości i zastosowanie

Krem doskonale chroni skórę przed szkodliwym działaniem mrozu, pomaga również w jej regeneracji, jeśli już wystąpiły jakieś uszkodzenia. Działa jak filtr fizyczny - bardzo słabo się wchłania, więc oddziela skórę od warunków atmosferycznych cienką warstwą, ale jednocześnie niektóre substancje przedostają się do tkanek, wzmacniają je i odżywiają.

Krem nie zamarza nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, choć może lekko zgęstnieć, nie jest mu groźna również wysoka temperatura, więc może bez problemu być przechowywany w domu na kominku (choć w sumie po co).

Informacje dodatkowe

Krem można stosować również na zwierzętach, zabezpieczając na przykład psie łapy czy nosy. Nie ma powodu do obaw, że zwierzak zliże kosmetyk - jest on dla nich nieszkodliwy. Gorzej, że niektórym może posmakować.

Almanach Medyczny
Zabiegi Cesarskie cięcie
Leki Ametyst Kostny - Amnesica - Araceta - Arnikosta - Gwiezdny Spokój - Klasztorna Maść Przeciwbólowa - Kacownik - Krople na zmęczone oczy - Lek przeciwbólowy Versiego - Magicka recrementum - Maść z dziurdziocha - Merahijski Wywar - Postafira - Serum Mauryjskie - Syrop na rzadką krew - Wrotyczanka - Vulnere Lutum - Zastrzyk usypiający
Kosmetyki Aalmu - nazahirski olejek do włosów - Biała Gwen- Cudowny Olejek Adrioński - Hydrolat Srebrnego Globu - Krem Zimowy - Mauryjskie Kostki Kąpielowe - Miętówki Rubidijskie - Mydło z Mai Lantha’e - Odświeżający olejek z kwiatów Limfei - Perfumy Amhri - Perłowy puder z Róż Adriońskich - Rozluźniająca Parówka Adriońska - Seito - Tęczowe szkiełka - Tonik Adrioński - Wawrzynowe Mydło Theryjskie
Trucizny Nalewka Amarynowa - Olej Amarynowy
Eliksiry Test
Inne Znieczulenie
Szablony Przykładowy Szablon Leków