Koniczyna Tęczowa

Z Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Koniczyna Tęczowa

Roslina koniczyna teczowa.jpg

Rodzaj Kwiat
Występowanie Wierzbowy Gaj, Las Falandar
Rzadkość Pospolita

Wygląd

Wielkością, a także wyglądem łodygi, liści i kwiatów, przypominają one zwyczajne koniczyny, ale to dzięki temu, że zostały stworzone jako magiczna odmiana właśnie tych roślin. Na tym też podobieństwa się kończą i zaczynają się różnice. Pierwszym, co rzuca się w oczy są kolory, w których występuje ta roślina – jest to siedem kolorów tęczy, które są na niej najbardziej widoczne, a więc: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. Najczęściej pojedyncza koniczyna składa się z trzech liści, na których przeważnie występują dwa z wyżej wymienionych kolorów, a także łodygi, która jednak zawsze pozostaje zielona. Występują też czterolistne koniczyny tęczowe, ich liście mogą mieć albo trzy kolory, albo być nawet czterokolorowe (każdy w innym kolorze). Te są akurat naprawdę rzadkie i trzeba niebywałego szczęścia, aby znaleźć czterolistną, magiczną koniczynę. Rosną one w dużych skupiskach, głównie w miejscach, w których jest sporo słońca. Koniczyny tęczowe również zakwitają, co przypada na ten sam czas, w którym zakwitają zwyczajne koniczyny. Ich kwiaty są naprawdę piękne, bo każdy z płatków może mieć dowolny z siedmiu kolorów, w których występują magiczne koniczyny, chociaż naprawdę rzadko zdarza się, żeby kwiat miał wyłącznie jeden kolor płatków.

Właściwości

Tęczowe koniczyny mają w sobie magię, jednak trzylistne nie tylko mają jej niewiele, lecz także ta energia magiczna znika krótko po tym, jak zerwie się roślinę. Inaczej wygląda to w przypadku odmiany czterolistnej, bo ta nie tylko ma w sobie więcej magii – na co może wpływać to, że ma też więcej liści – ale jest ona też trochę silniejsza i specyficzna na tyle, że przy stosowaniu się do odpowiednich zasad, może ona wpłynąć na Los osoby, która ją zerwała. Sprawia to, że od momentu zerwania do dnia, w którym wyschnie ona naturalnie, działa ona jak swego rodzaju talizman szczęścia. Przynosi szczęście takiej osobie, chociaż jednocześnie nie jest to coś bardzo zauważalnego – nie może sprawić, że taki ktoś nagle stanie się bogaczem, zostanie władcą, bo okaże się jakimś zaginionym potomkiem rodziny królewskiej lub znajdzie artefakt o niewyobrażalnej mocy. Może też przynieść pecha, który trwa kilka dni, ale to dzieje się wtedy, gdy umyślnie rozdepcze się taką koniczynę lub uszkodzi się ją w inny sposób.

Występowanie

Aktualnie magiczne koniczyny występują jedynie w dwóch lokacjach – w [[[Wierzbowy Gaj|Wierzbowym Gaju]] i Lesie Falandar – na terenie całego kontynentu rosną w dużych grupach i w miejscach, w których jest dużo słońca, więc na pewno nie spotka się ich pod drzewami, krzewami, a także w gęstwinach leśnych. Nie są gatunkiem inwazyjnym, a towarzystwo innych traw czy kwiatów w ogóle im nie przeszkadza, dlatego też o wiele częściej rosną na łąkach, na obszarach, na których występują, lub – mniejszych i większych – kawałkach terenu, które mogłyby je przypominać.

Informacje dodatkowe

Nie jest wiadome, kiedy powstały, ale na pewno są one tworem magicznym, dlatego też najbardziej prawdopodobną wersją jest to, że kiedyś stworzył je mag znający magię życia. Nie zachowały się też żadne notatki związane z tym, jak wpłynąć magicznie na zwykłą koniczynę, aby stworzyć Koniczynę Tęczową.

Atalas Roślin
Zioła Aruwian - Zawijak Jaskrawy
Kwiaty Dultea - Koniczyna Tęczowa - Kosie Nadrzewne - Róża Adriońska - Płacząca Lilia - Grzybienie Ogniste - Lilie Kamienne - Zapominajka Wonna - Oset Świetlikowy - Ćmówka Pumeksowa - Tul Różany - Vinthirs - Lotos Krwawiący - Ludizja Seledynowa - Zmrocznik Miododajny
Drzewa Śniące Drzewa - Klon Acero - Krwawy Kasztan - Widmowa Wierzba - Grab Mangrowy - Owijak Świętek
Krzewy Dzwonnik Jałowcowy Czarny - Krzew Illthu - Piekielny Cierń - Wawrzyn Cmentarny
Owoce Jagody Wulkaniczne - Kumkwat Nerkowcowy - Malina Senna - Smocze Grona - Skrętnik Jagodowy
Grzyby Muchomorek Szpakowy - Pieprznik Mieliźniak - Purchawczak Gwiaździsty - Zieleńce Szkieletowe
Inne Algi Amano