Arrantalis

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Arrantalis
Herb Arrantalis herb.png
Flaga Arrantalis flaga.png
Położenie Ocean Jadeitów - wyspy Arrante i Talianis
Mieszkańcy Czarodzieje, Ludzie
Ustrój Monarchia absolutna
System Władzy KrólestwoSiedziba władcy

Ustrój: monarchia absolutna.

System władzy: królestwo.

Władca: królowa Delia z rodu Antelion.

Rodzina królewska: brak.

Pałac królewski położony w najwyższej części wyspy Arranta. Prowadzi do niego nieco kręta lecz niewyboista i zadbana droga, na której co kilka metrów znajduję się parę stopni. Charakteryzuje go również to, że zbudowany jest na planie koła, a jego dachy mają niezwykłą, błękitną barwę. Posiada sporą ilość wież oraz w jego otoczeniu widoczne są liczne mury obronne. Zamek jest dość stary, ale niesamowicie solidny, przetrwał wszystkie zanurzenia wyspy od czasu rzucenia klątwy.

Geografia i Architektura

Położenie: Leży na Oceanie Jadeitów, zajmuje dwie wyspy – Arrante i Talianis, których jedynym połączeniem jest kamienny most.

Każda z wysp zachowała swój odmienny styl. Mówiąc o Arrancie można stwierdzić że to część kraju typowo morska, zabudowy kamienne, solidne by przetrwały jak najwięcej. Jest tu także o wiele więcej portów niż w Talianis. Na drugiej wyspie natomiast jest o wiele więcej lasów i z tego powodu domy zazwyczaj są drewniane i proste. Ponieważ tu nikt nigdy nie zmagał się z tak wielkimi przeciwieństwami losu jak Arranci, których wyspa co jakiś czas znika pod wodę.

Wojsko

Dzielni - składa się z prostych ludzi, posiadających chęć i zapał do walki w razie zagrożenia ojczyzny. W takim czasie występuje masowy pobór do tej części wojska i każdy mieszczanin lub chłop może dostać się do piechoty.

Jazda czarnego końca – wyszkoleni i odpowiedni do tego żołnierze. Dosiadają tylko i wyłącznie czarnych koni, stąd ich nazwa. Podczas walki używają charakterystycznych mieczy, lekko zagiętych u góry, co pozwala na łatwe pozbawienie wroga jego głowy.

Gwardia magów – oddział specjalny, atakujący w ostateczności w razie wizji rychłej porażki, składa się w nim parunastu bardzo dobrze wyszkolonych magów. W czasie pokoju doskonalą swoją moc. Są w swego rodzaju asem w rękawie czy też ostatnią deską ratunku.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Rubinowy.

Produkcje (wyroby eksportowe): złoto, srebro, egzotyczne rośliny.

Stosunki dyplomatyczne: neutralne.

Miasta Sojusznicze: brak.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

1. Niegdyś Arranta i Talianis były osobnymi państwami jednakże zostały połączone w jedno królestwo, Arrantalis za sprawą Delii. Mimo to wciąż posługuje się nazwami dawnych dwóch państw do określeń każdej z wysp.

2. Wyspa Arranta co jakiś czas zanurza się pod wodę. Zazwyczaj co roku.

3. Na Talianis czasem mówi się Talinis.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia