Elisia

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Elisia
Herb Herb elisja.png
Flaga Flaga elisja.png
Położenie Równina Maurat, wschodni skraj Pustyni Nanher
Mieszkańcy Elfy
Ustrój Monarchia patriarchalna
System Władzy Arcyksięstwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia patriarchalna.

System władzy: arcyksięstwo.

Władca: arcyksiąże Theodor Mariael.

Rodzina królewska: brak.

Zamek umieszczony na sztucznej wyspie, w centrum niewielkiego, „wewnątrz-miejskiego” jeziora. Zgodnie z najnowszymi badaniami, jezioro zostało także wykopane przez ludzi, ale nie ma na to żadnych dostępnych zapisków. Grube mury z niskimi wieżami oraz solidnymi fundamentami zakrywają całą powierzchnię wyspy, przez co zamek dostał nazwę „pływającej fortecy”. Prowadzi do niego ogromny, w większości kamienny most, nad którym góruje wieża strażnicza gotowa zniszczyć każdą szturmującą armię. Jedna z części mostu została wzniesiona z drewna, tak iż w razie ataku można ją podpalić. Pod względem architektonicznym zamek nie wyróżnia się niczym szczególnym. Podobnie jak w mieście Fargoth, ma być przede wszystkim praktyczny.

Geografia i Architektura

Położenie: Równina Maurat, południowy wschód od niesławnej pustyni, pomiędzy terenami lesistymi. Granice ustalane przez rzeki Nefari oraz Taura. Na północy granice są niestałe, słupy obecnie znajdują się na linii prowadzącej od wzgórz na wschodzie od stolicy do krańca pustyni Nanher.

Miasto przedstawia bardzo stereotypowy wygląd architektury przedstawianej w literaturze i malarstwie. Szare, kamienne domy w najbogatszej części miasta. Arystokracja ma nawet osobną dzielnicę. W miarę oddalania się od ogromnej katedry będącej centrum miasta, zabudowania rozrzedzają się, a kamienie są zamieniane na drewno i glinę.

Wojsko

Przewaga świetnie wyszkolonej ciężkiej jazdy - rycerzy, której niełatwo jest sprostać. Oddziały pozostałych jednostek są małe i bez większego znaczenia w walce.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Rubinowy.

Produkcje (wyroby eksportowe): tkaniny, chmiel, wina.

Stosunki dyplomatyczne: spory terytorialne z Fargoth.

Miasta Sojusznicze: brak.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

Elisię otaczają liczne podległe, mniejsze księstwa i baronie zarządzane przez lokalnych możnowładców. Pomiędzy nimi często wybuchają spory, które nierzadko kończą się konfliktami zbrojnymi. Z tego też względu targane licznymi konfliktami arcyksięstwo traci na potędze i znaczeniu politycznym.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia