Rubidia

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rubidia
Herb Herb rubidia.png
Flaga Flaga rubidia.png
Położenie Południowy-zachód, wybrzeże Oceanu Jadeitów.
Mieszkańcy Ludzie
Ustrój Monarchia dziedziczna
System Władzy Królestwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia dziedziczna.

System władzy: królestwo.

Władca: królowa Drane Strous.

Rodzina królewska: brat Cranean Eard (niepełnoletni).

Pałac rodowy znajdujący się na nabrzeżu Oceanu Jadeitów. Niski i otoczony wysokimi murami, na których rozbijają się morskie fale. Pałac otaczają stawy, w których ujrzeć można największe cuda, jakie żyją w południowych wodach.

Geografia i Architektura

Położenie: południowy-zachód, wybrzeże Oceanu Jadeitów.

Głównie drewniane domy zaczynające się od części portowej ciągną się kilometrami, by dopiero niedaleko pałacu władcy przemienić się w budowle z innego budulca. Spowodowane jest to nie biedotą okolicy, lecz względami praktycznymi. Wszakże domy drewniane łatwiej postawić pod groźbą zalewów i wysokich fal.

Wojsko

Flotę stanowią przede wszystkim galery napędzane siłą ludzkich rąk. W wojskach lądowych prym wiedzie piechota, która wraz z rycerstwem stanowi ponad trzy części całej armii.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Błękitny, Szlak Rubinowy.

Produkcje (wyroby eksportowe): owoce morza, ryby, bursztyn.

Stosunki dyplomatyczne: zażyłe stosunki z Valladonem.

Miasta Sojusznicze: Valladon.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

Ród Eardów jest we władzy w Rubidii od niepamiętnych czasów. Powiada się, że jego założycielka pojawiła się w pianie morskiej na jednej z pobliskich wysp. W legendzie tej musi kryć się ziarno prawdy gdyż wśród członków panującego rodu przejawiają się niekiedy niezbyt ludzkie cechy. Plotki głoszą, iż rodzina królewska posiada skrzela pozwalające na oddychanie pod wodą. Nawet jeśli tak jest w istocie, to skrzętnie to skrywają.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia