Meot

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Meot
Herb Herb meot.png
Flaga Flaga meot.png
Położenie Zachód Równiny Maurat, wschodni skraj Szepczącego Lasu
Mieszkańcy Ludzie
Ustrój Monarchia parlamentarna
System Władzy Królestwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia parlamentarna.

System władzy: królestwo.

Władca: król Terezjusz z Fergonetów; Naczelnik Rady Szlacheckiej Gardeas Inntergo.

Rodzina królewska: synowie: pierworodny książe Rothar oraz książę Morgan oraz córka - księżniczka Arianna.

Ogromny w swych rozmiarach pałac budowany przez wieki, rozrasta się nawet dzisiaj. Z pozoru jest to szeroki, płaski budynek o dwóch piętrach i smutnych, szarych ścianach. Jak mówi stare przysłowie- pozory mylą, a większość tego ogromnego kompleksu znajduje się głęboko pod ziemią. Jest to centrum wywiadu państwowego, siedziba Rady Szlacheckiej, Króla oraz najwyższych oficjeli w państwie. Bardzo pilnie strzeżona.

Geografia i Architektura

Położenie: leżąc na wschodnim skraju Szepczącego Lasu, zamyka równinę Maurat na zachodzie. Granice zawierają się na terytorium pomiędzy samą stolicą państwa, Błyszczącym Jeziorem, a także dwoma rzekami: Nefari i Javis.

Różnorodność architektoniczna spowodowana jest prawdopodobnie dużym stopniem migracji w tym mieście. Przewijają się przestronne, jedno- dwupiętrowe domy z ogrodem, jak i wysokie, wielokondygnacyjne domy z mniejszą przestrzenią życiową. Bogate domy kupców sąsiadują z domami z wypalanej cegły oraz ogromnymi pałaców. Tendencja jest jednak, jeśli można to tak ująć „rosnąca”, co oznacza, że miasto staje się metropolią oszczędzającą na powierzchni, ale pnącą się wysoko w górę.

Wojsko

Spore zastępy wojsk dalekosiężnych, przeznaczonych do obrony miasta; dobrze wyszkolone oddziały konnicy oraz nieliczna piechota.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Rubinowy.

Produkcje (wyroby eksportowe): drewno, wyroby stolarskie, srebro, miedź.

Stosunki dyplomatyczne: napięte stosunki z elfimi królestwami, wobec innych neutralne.

Miasta Sojusznicze: Elisia.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

Meot przejęło część ustroju od swoich północnych sąsiadów, jednak bez rewolucji i wykluczenia rodziny królewskiej z władzy. Zaadaptowała obce rozwiązania przystosowując je do rodzimych warunków.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia