Danae

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Danae
Herb danae.png
Flaga danae.png
Położenie Południowo - zachodni kraniec Szepczącego Lasu
Mieszkańcy Elfy
Ustrój Matriarchalna monarchia dziedziczna

Władza

Ustrój: matriarchalna monarchia dziedziczna - rządy sprawują wyłącznie kobiety.

System władzy: królestwo.

Władca: królowa Aladriel, z rodu Cirinów.

Rodzina królewska: współmałżonek Vizyrdon, syn: Księżę Falandir, córka, następczyni tronu: Księżniczka Arola.

Zbudowany na planie koła pałac, okrążony zewsząd szeregiem białych kolumn, wykańczanych złotymi zdobieniami. Wnętrze sprawia wrażenie ogromnego za sprawą skromnego umeblowania. Rodzina królewska mieszka tutaj od wielu pokoleń, pałac był kilkakrotnie ulepszany, gdyż jest on również siedzibą Rady Starszych, która służy królowej jako organ doradczy.

Ustrój polityczny

{{{Ustrój}}}

Herb i flaga

{{{Herb}}}

Siedziba władcy

{{{Siedziba}}}

Ubiór

{{{Ubiór}}}

Architektura

{{{Architektura}}}

Geografia

Położenie: południowo - zachodni kraniec Szepczącego Lasu.

Kolorami przeważającymi w mieście jest biel i złoto. Charakterystycznie dla elfiej architektury występuje wzornictwo roślinne i subtelne kształty. Budynki są smukłe i komponują się doskonale z leśnym otoczeniem.

Wojsko

Królestwo wykorzystuje taktykę rozdzielenia wojsk na mniejsze grupy wojowników, patrolujące nieustannie tereny leśne. Jedynie niewielka grupa porządkowa pozostaje w osadach. W bojowych komandach występuje zróżnicowanie specyfikacji wojsk.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Niebieski, Szlak Zielony;

Produkcje (wyroby eksportowe): elficka biżuteria, zioła, łuki, strzały, wyroby skórzane typu: kołczany, karwasze, skórzane pancerze.

Stosunki dyplomatyczne: sprzymierzone z elfickimi królestwami.

Miasta Sojusznicze: Adrion, Kryształowe Królestwo.

Handel

{{{Handel}}}

Kuchnia

W tym elfim królestwie spożywa się najwięcej ryb w całym Szepczącym Lesie - to zasługa bliskości Kryształowego Jeziora oraz wypływającej z niego rzeki Anibii. Do największych specjałów należy jesiotr, z którego przygotowuje się galaretę z dodatkiem marchewki, bądź wytrawną, lekko kwaskową i orzeźwiającą sałatkę z burakami. W Danae je się również kawior, czyli ikrę ryb. Najczęściej podaje się go na grzankach z białego pszennego pieczywa, bądź z ugotowanymi na twardo jajkami, jada się go również samodzielnie w ramach ekskluzywnej przekąski. Dekoruje się nim również lokalny specjał - bliny, czyli grube, drożdżowe naleśniki podawane z kwaśną śmietaną. Do blinów podaje się również sos powstały z utartych z oliwą ziół, którego głównym zastosowaniem jest jednak marynowanie mięsa - pasuje do większości mięs białych, zwłaszcza do drobiu hodowlanego. W Danae je się stosunkowo mało czerwonego mięsa, a wołowina należy wręcz do wielkiej rzadkości.

Z Danae pochodzi bardzo znane w całej Alaranii ciasto - sękacz, czyli ciasto biszkoptowe pieczone warstwowo na obracającym się nad ogniem pręcie. Tutejsze elfy opanowały do perfekcji produkcję tego specjału i występuje on teraz w wielu różnych smakach, aromatyzowany owocami, przyprawami czy nasączany syropami. Oprócz niego latem jada się tu musy ze świeżych owoców zmieszane z kruszonym lodem.

W Danae produkuje się wermut - wino ziołowe w wielu odmianach, różniących się smakiem, kolorem oraz mocą. Pije się go samodzielnie, a często również rozcieńcza wodą, na jego bazie powstało również wiele drinków. Pozostałe pite w tym królestwie alkohole pochodzą z importu.

Ciekawostki

Brak

Państwa
Adrion - Argentia - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Draconis - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Et Iris - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Limaria - Lydia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Neverith - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Soral - Thenderion - Trijou - Trytonia - Turmalia - Valladon