Menaos

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Menaos
Herb Herb menaos.png
Flaga Flaga menaos.png
Położenie Południowo-zachodnie rubieże Szepczącego Lasu
Mieszkańcy Ludzie, Elfy
Ustrój Monarchia dziedziczna
System Władzy Królestwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia dziedziczna.

System władzy: królestwo.

Władca: król Stanir Dragoryan.

Rodzina królewska: królowa Tanya Arhibito-Dragoryan potomkowie: Annea Dragoryan, Kirk Dragoryan;

Pałac przepełniony motywami roślin i zwierząt, wkomponowany w imponujący park, z którym tworzy niemal jedność. Znajduje się w samym centrum miasta i jest uważany za jeden z najstarszych budynków w całym Szepczącym Lesie.

Geografia i Architektura

Położenie: południowo-zachodnie rubieże Szepczącego Lasu. Na północny-zachód od Wodospadu Snów.

W mieście przeplata się architektura elfia z ludzką. Z uwagi na granice z Szepczącym Lasem, mieszkańcy często używają drewnianego budulca, szczególnie na podgrodziu. Miasto posiada także drewnianą palisadę, oraz drugą, wewnętrzną z bloków kamiennych. W pierścieniu wewnętrznym przeważają już zabudowania kamienne i nietypowe, szerokie ulice. Z uwagi na licznych elfów zamieszkujących miasto znajduje się tu duża liczba zagajników i parków.

Wojsko

Elfi łucznicy, oraz ludzcy pikinierzy wyposażeni w charakterystyczne, duże, okrągłe tarcze. Razem stanowią groźny zespół. Brak jazdy.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Niebieski, Szlak Zielony.

Produkcje (wyroby eksportowe): medykamenty, odczynniki chemiczne.

Stosunki dyplomatyczne: sprzymierzone z elfimi królestwami.

Miasta Sojusznicze: Danae, Kryształowe Królestwo.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

1. Menaos to miast w którym obok siebie żyją ludzie i elfy. Jest to przyczyną licznych sporów, które jednakże na szczęście udaje się zwykle rozwiązać na drodze pokojowej.

2. Żona króla okazała się być kobietą z charakterem, odmawiając przyjęcia nazwiska męża po ślubie. Wywołała tym niemały skandal. Po osiągnięciu kompromisu, wykorzystała nazwisko dwuczłonowe, czym zachęciła do podobnych gestów inne arystokratki wychodzące za mąż.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia