Leonia

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Leonia
Herb Herb leonia.png
Flaga Flaga leonia.png
Położenie Wschodnia część Wybrzeża Jadeitów
Mieszkańcy Ludzie, Elfy
Ustrój Monarchia elekcyjna
System Władzy Miasto - państwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia elekcyjna (król wybierany przez Radę Leoni składającą się z 12 Ministrów).

System władzy: miasto - państwo.

Władca: król Geor, syn Ademara z Leoni.

Rodzina królewska: córka Alladia.

Pałac Lazurytowy położony w południowej części miasta. Brak muru obronnego. Wysoki na kilka pięter budynek, z kwadratowymi wieżami. Zbudowany z wypalanej w piecach cegły. Mury koloru kremowego, dzięki barwnikowi pozyskiwanemu z kwiatów lilii nadmorskiej. Wnętrza pałacu ozdabiane lazurytem sprowadzanym statkami w ogromnych ilościach z południa. Od wschodniej strony rozległe pałacowe ogrody, a w południowej części liczne tarasy na najwyższych piętrach z widokiem na ocean.

Geografia i Architektura

Położenie: wschodnia część Wybrzeża Jadeitów, nad rzeką Anibią.

Budynki z wypalanej cegły, w jasnych kolorach. Brak malowideł ściennych charakterystycznych, dla tego regionu. Budowle o dużych prostokątnych oknach, przysłaniane od wewnątrz tkaninami, ze względu na panujący upał mają najwyżej dwa piętra. Środkowa cześć miasta obfita w liczne targowiska. Porty od zachodu: Handlu dalekomorskiego, port wojskowy, port statków pasażerskich, port handlowo-rybacki.

Wojsko

Głównie flota morska, stacjonująca w zachodniej części linii brzegowej, w porcie wojskowym. Niewielka ilość piechoty jak i konnicy. Specjalny oddział tak zwanych Broni Pałacowych – grupa kuszników i łuczników stacjonujących na wieżach pałacu oraz oddział jeźdźców patrolujących wejście do przybytku.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Błękitny, Szlak Rubinowy, Szlak Purpurowy, Szlak Zielony.

Produkcje (wyroby eksportowe): barwniki, lazuryt, rośliny nadmorskie, granaty, kokosy, daktyle.

Stosunki dyplomatyczne: neutralne.

Miasta Sojusznicze: Turmalia, Rubidia, Elfidrania.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

Leonia jest jedynym miastem zajmującym się produkcją owoców morza, jak i roślin nadmorskich. Miasto posiada dwie stocznie, jedną produkującą statki handlowe, rybackie i pasażerskie, drugą zajmującą się jedynie produkcją statków wojskowych. Miasto niezwykle bogate ze względu na handel dalekomorski, jak i handel prowadzony z miastami Alarani. Położona w miejscu gdzie krzyżują się 4 szlaki handlowe. Od niej pochodzi nazwa szlaku prowadzącego do Serenai (Szlak Błękitny) ze względu na to, że szlak zaczyna się już w portach na błękitnym oceanie.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia