Demara

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Demara
Herb Herb demara.png
Flaga Flaga demara.png
Położenie Równina Maurat, pobliże trzech Wielkich Jezior
Mieszkańcy Ludzie
Ustrój Monarchia dziedziczna
System Władzy Królestwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia dziedziczna.

System władzy: królestwo.

Władca: król Ildehar.

Rodzina królewska: współrządząca królowa Anahea, córka - księżniczka Rarda, syn - książę Archentar III, zaręczony z księżniczką z Serenai.

Zamek z główną sala w kształcie koła, od której biegną wąskie korytarze do mniejszych pomieszczeń. Nad całym kompleksem czuwają trzy wysokie wieże, z których widać podobno pustynię Nanher, co rzecz jasna jest jedynie mitem rozpowszechnionym wśród mieszkańców. Całość budowana z czerwonej cegły - każda z cegieł posiada stempel królewski odciśnięty w czasie budowy pałacu, natomiast każda dobudowana kondygnacja nosi stempel króla, który zdecydował się na jej wzniesienie, dzięki czemu wiadomo, które części pałacu zostały wzniesione za czyjego panowania.

Geografia i Architektura

Położenie: pobliże trzech Wielkich Jezior na Równinie Maurat.

Budynki lepione z gliny lub budowane z czerwonej, wypalanej w specjalnych piecach cegle. Bez wzniosłości, twarde i niskie budowle zapewniające ciepło i wygodę. Przy budowaniu miasta pierwszorzędną rolę grali pragmatycy, co jest widoczne w jego architekturze.

Wojsko

Oddziały lekkiej konnicy, w tym konni łucznicy, oraz w mniejszym stopniu piechoty. Brak maszyn oblężniczych oraz pieszych łuczników.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Żółty, Szlak Czerwony.

Produkcje (wyroby eksportowe): ryby słodkowodne, tytoń, zboża, chmiel, wełna, warzywa.

Stosunki dyplomatyczne: porozumienie handlowe z Fargoth, porozumienie królewskie, dotyczące przyszłego połączenie rodów królewskich z Serenaą.

Miasta Sojusznicze: Fargoth, Serenaa.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

Pomimo położenia na wschodzie kontynentu, Demara nazywana jest miastem zachodzącego słońca. Jest to zapewne spowodowane czerwonawym kolorem miasta, gdyż głównym surowcem budowlanym w tym państwie jest właśnie czerwona cegła. Demaria słynie również z doborowych oddziałów konnych, które to nieustannie przemierzają Wschodnie Równiny, trzymając z daleka od miast grasujące tam bandy koczowników.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia