Trytonia

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Trytonia
Herb Herb trytonia.png
Flaga Flaga trytonia.png
Położenie Wybrzeże Morza Cienia
Mieszkańcy Ludzie
Ustrój Monarchia dziedziczna
System Władzy Królestwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia dziedziczna.

System władzy: królestwo.

Władca: królowa Calear Da'hoe.

Rodzina królewska: brat Traud Da'hoe zwany Eleganckim, potomkowie: Berdnard Da'hoe, Erhold Da'hoe.

Bardzo oryginalna. Wynika to z ekscentryzmu żyjącego ponad 200 lat temu Manfreda Ortego. Willa stylizowana na okręt flagowy. Być może jest to nawet najprawdziwszy okręt wciągnięty siłą mięśni na ląd. Cały wystrój wewnętrzny przygotowany do mieszkania w wygodach i upewniania się o swojej wyższości.

Geografia i Architektura

Położenie: wybrzeże Morza Cienia.

Trytonia to podupadające zapuszczone miasto zbudowane na półwyspie. Większość budynków wzniesiona została z kruszącego się z czasem kamienia. Dachy kryte są tutaj gontem, a za okna służą nieprzeszklone dziury w ścianach. Z tej mieszaniny byle jakich budynków wyłaniają się zadbane i stworzonych z ekstrawagancją godną pałacu królewskiego, apartamenty zamieszkiwane przez nieliczną elitę. W mieście panuje dominujący zapach ryb i soli.

Wojsko

Flota imponujących rozmiarów i skuteczności. Poza tym ważną częścią wojska są jeźdźcy oraz piechota. Jednostki dalekosiężne są, w Trytonii ostatnimi czasy nieco zaniedbane.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Żółty, Szlak Niebieski, Szlak Pomarańczowy.

Produkcje (wyroby eksportowe): bursztyn, statki; ryby i owoce morza.

Stosunki dyplomatyczne: neutralne z większością państw, przyjazne z Serenaą.

Miasta Sojusznicze: Serenaa.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

Trytonia to raczej mroczne i nieprzyjazne miejsce w którym dominuje biedota wyzyskiwana przez nieliczną elitę. Mimo to – a może właśnie przez to – flota Trytoni niepodzielnie rządzi na przylegającej do Środkowej Alaranii części Morza Cieni.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon - Neverith - Limaria - Soral - Lydia