Ekradon

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ekradon
Herb Herb ekradon.png
Flaga Flaga ekradon.png
Położenie Zachodnia część Gór Dasso w pobliżu Smoczej Przełęczy
Mieszkańcy Ludzie
Ustrój Monarchia dziedziczna
System Władzy Miasto - państwo


Ogólny opis tutaj


Siedziba władcy

Ustrój: monarchia dziedziczna (tron dziedziczy pierworodny, męski potomek rodu).

System władzy: miasto – państwo (przeradzające się w królestwo terytorialne).

Władca: król Harven, syn króla Daruena, z rodu Archajów.

Rodzina królewska: żona Yari – królowa, córka Eruen – księżniczka, synowie: Ivin – książę, następca tronu i Soren – książę.

Zamek Ekradoński położony w północno-wschodniej części miasta zbudowany z kamienia otoczony jest grubym murem i fosą. Budowla posiada ogromny dziedziniec, z wyrastająca pośrodku rzeźbioną fontanną, otoczony kamienna kolumnadą. Wschodnie skrzydło zamku stanowią komnaty królewskie, a zaraz za nimi znajdują się rozległe królewskie ogrody.

Geografia i Architektura

Położenie: zachodnia część gór Dasso w pobliżu Smoczej Przełęczy, do terytoriów Ekradonu od pewnego czasu przynależą także okoliczne wioski, głównie położone na zachodniej granicy Szepczącego Lasu.

Kamienne i drewniane, piętrowe budowle o charakterystycznych pomarańczowych dachach. Biedniejsze dzielnice zabudowane wyłącznie drewnianymi domostwami. Dachy dzielnic handlowych i domów znajdujących się w głównej części miasta pokryte są dachówką o charakterystycznym ciemnopomarańczowym kolorze dachówki glinianej, wypalana w specjalnych piecach.

Wojsko

Ekradon posiada ogromną armię składająca się z wielu formacji wojskowych: łucznicy, kusznicy, piechota, konnica, inżynierowie wojskowi, pikinierzy. Główny rdzeń armii stanowią jednak oddziały Gryfinów - są to specjalnie szkoleni jeźdźcy latający na udomowionych gryfach. Oddziały te stacjonują na ogromnych obszarach górskich. W zachodniej części Gór Dasso w skale zbudowane zostały trzy jednostki garnizonowe, przeznaczone do szkolenia jeźdźców oraz gryfów i dla już wyszkolonych, przygotowanych do walki Gryfinów. Zbrojenia i posiadanie ogromnej armii przez Ekradon jest uwarunkowane rosnącą w siłę potęgą Maurii i odbudowującym się Ostatnim Bastionem.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Niebieski, Szlak Błękitny.

Produkcje (wyroby eksportowe): kamień, naczynia gliniane, dachówka, glina, wyroby stolarskie, produkcja broni drzewcowej.

Stosunki dyplomatyczne: wrogie stosunki dyplomatyczne z Maurią, nieprzyjazne stosunki z Ostatnim Bastionem, pozostałe miasta pozostają z Ekardonem w stosunkach neutralnych.

Miasta Sojusznicze: Valladon, Menaos.

Kuchnia

{{:Kuchnia: PAGENAME}}

Ciekawostki

Na wschód od miasta znajdują się bagna z których mieszkańcy Ekradonu czerpią glinę do wyrobu dachówek. Dzięki temu w mieście rozwinęła się technologia budowy pieców do wypalania wyrobów glinianych.

Państwa
Adrion - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Thenderion - Trytonia - Turmalia - Valladon