Mauria
Mauria | |
---|---|
Położenie | Mroczne Doliny |
Mieszkańcy | Ludzie, Nieumarli |
Ustrój | Triumwirat, rada 12-nastu nekromantów. Teokracja. |
Spis treści
Władza
Ustrój: triumwirat, oraz rada 12-nastu nekromantów. Teokracja.
System władzy: miasto - państwo.
Władca: wampirzyca Ariszia Velmeron, Arcylisz Demarigon, Upiór Xargoleth.
Rodzina królewska: brak.
Czarny Dwór – położony w północno-wschodniej części miasta dwór (a właściwie pałac) wykonany z czarnego kamienia i otoczony parkiem. Zamieszkiwany przez Ariszie oraz jej „rodzinę”.
Trupia Wieża – wykonana z kości słoniowej strzelista wieża, wzniesiona na wzgórzu znajdującym się w północno-zachodniej części miasta. Zamieszkana przez Demarigona oraz jego nieumarłe sługi.
Świątynia Śmierci – serce miasta położone w samym jego środku, wykonana z kamienia pochłaniającego w dzień promienie słońca, w nocy zaś lśniącego w blasku gwiazd. Świątynia nawiedzana jest przez upiora Xargoleth będącego arcykapłanem boga śmierci oraz zamieszkiwana przez kapłanów i akolitów boga śmierci.
Ustrój polityczny
{{{Ustrój}}}
Herb i flaga
{{{Herb}}}
Siedziba władcy
{{{Siedziba}}}
Ubiór
{{{Ubiór}}}
Architektura
{{{Architektura}}}
Geografia
Położenie: Mroczne Doliny.
Budowle wznoszone z kamienia, drewna, bądź… kości. Wysokie budowle: zigguraty, strzeliste wieże. Ogromny cmentarz.
Wojsko
Lekkozbrojna piechota wyposażona w nadziaki bądź kosy. Łucznicy. Duża liczba nekromantów. Dodatkowo potężna armia nieumarłych, oraz drakolich. W czasie pokoju armia pełni różne funkcje w mieście.
Stosunki dyplomatyczne
Handel: Szlak Błękitny, Szlak Rubinowy, Szlak Purpurowy, Szlak Zielony.
Produkcje (wyroby eksportowe): barwniki, lazuryt, rośliny nadmorskie, granaty, kokosy, daktyle.
Stosunki dyplomatyczne: neutralne.
Miasta : Turmalia, Rubidia, Elfidrania.
Handel
{{{Handel}}}
Kuchnia
Wbrew podejrzeniom i złośliwym plotkom, w Maurii nie jada się tylko pyłu i gruzu, aczkolwiek trzeba przyznać, iż wielu mieszkańców tego państwa nie przywiązuje wagi do typowo ludzkiego pożywienia.
W pierwszej kolejności warto wspomnieć o pewnej charakterystycznej odmianie wina, którego szczepy rosną na terenie Maurii. Mowa o malbec, czyli winie czarnym bądź w bardziej dramatycznej wersji - krwawym. Nie jest to wytwór nekromantycznej magii, a po prostu bardzo ciemna odmiana czerwona, bardzo gęsta i z dużą ilością garbników, doskonale smakuje mocno schłodzona. Oprócz niego w Maurii pija się anyżową wódkę i alkohole pochodzące z importu.
Jeśli zaś mowa o jedzeniu, faktycznie tutejsze potrawy mogą się wydawać podróżnym dość nietypowe. Dość powszechne są tu na przykład żabie udka, a także marynowany w bardzo ostrych przyprawach drób, głównie kaczki. Jada się tu również kaszankę oraz dość sporo suszonego mięsa. Warzyw w diecie jest niewiele, lecz jeśli chcieć wymienić coś typowego dla tego rejonu, byłby to na pewno jarmuż, buraki oraz rzepa. Wśród popularnych słodyczy znajduje się lukrecja oraz twarde cukierki ze słodzonego mleka, masła, często aromatyzowane alkoholem.
Ciekawostki
1. Mauria – miasto śmierci, w którym panuje jego kult. Mieszkańcy chodzą okryci czarnymi płaszczami z wyhaftowaną białą czaszką. W mieście ulicami snują się tysiące nieumarłych wykonujących różne prace dla swych panów. Nie brak tutaj również bardziej inteligentnych przedstawicieli tej grupy – wampirów oraz liszów.
2. Mieszkańcy ras innych poza ludźmi nie są tutaj mile widziani, aczkolwiek zostają wpuszczani do wewnątrz, z zastrzeżeniem, iż mogą poruszać się tylko po wybranych częściach miasta. Ze względu na specyficzne prawa panujące w mieście, osoby tutaj przyjeżdżające są szczegółowo o nich informowane aby uniknąć zakłócenia porządku.
3. Wbrew pozorom ludziom żyje się tu całkiem dobrze. Brak tu ludzi żyjących w nędzy (ze względu na możliwość pozyskania pieniędzy poprzez kontrakty) a większość ciężkich i niewdzięcznych prac wykonywana jest przez mniej ożywione zwłoki.
4. Kontrakt Ciała – każda osoba przebywająca w mieście może podpisać z którymś z nekromantów kontrakt opiewający na jej ciało. Zgodnie z nim, po jej śmierci jej doczesne szczątki przechodzą w posiadanie osoby, z którą zawarta zostaje umowa. W zamian otrzymują zwykle pieniądze, opiekę za życia lub innego rodzaju pomoc. Osoby, których ciała nie zostały zakontraktowane spoczywają spokojnie na cmentarzu.
5. Kontrakt Krwi – każda osoba przebywająca w mieście może podpisać z którymś z wampirów kontrakt, pozwalający owemu wampirowi żywić się krwią. Wampir taki zobowiązany jest do spożywania krwi dawcy tylko w ilościach niezagrażających jego zdrowiu. Opłata jest różna w zależności od kontraktu, najczęściej jednak są to po prostu pieniądze.
6. Sprzedaż Krwi – oprócz w/w kontraktu krew można oddawać w specjalnie przeznaczonych do tego budowlach, w zamian za pieniądze. Wysokość zapłaty uzależniona jest od czystości i szlachetności krwi dawcy.
7. Wykroczenia – w Mauri panuje surowe, lecz sprawiedliwe prawo. Spora część występków karana jest śmiercią. Ciało takiego delikwenta oddawane jest w użytek osoby, która została przez nią poszkodowana, a w przypadku, gdy czyn był „społeczny”, skazany zostaje ożywiony i wcielony do armii.