Ostatni Bastion

Z Granica PBF Grymuar
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ostatni Bastion
Błąd przy generowaniu miniatury: Error code: -1
Błąd przy generowaniu miniatury: Error code: -1
Położenie Opuszczone Królestwo
Mieszkańcy Mieszanina wielu ras, głównie Ludzie
Ustrój Anarchia

Władza

Ustrój: anarchia.

System władzy: miasto - twierdza.

Władca: brak formalnej władzy, w sprawach tego wymagających, mieszkańców reprezentuje Rada Starszych.

Rodzina królewska: nie dotyczy.

Ustrój polityczny

{{{Ustrój}}}

Herb i flaga

{{{Herb}}}

Siedziba władcy

{{{Siedziba}}}

Ubiór

{{{Ubiór}}}

Architektura

{{{Architektura}}}

Geografia

Położenie: Ostatni Bastion, położony jest na zboczu samotnej góry, położonej na zachodzie centralnych części Opuszczonego Królestwa. Wejście do fortecy wychodzi na wschód.

Ostatni Bastion to kamienna forteca wykuta w skale, składająca się z sześciu tarasowych poziomów. Obecnie poza dwoma najwyższymi, forteca pozostaje w ruinie, a budowle wzniesione na tarasach bastionu kruszeją. Stare budynki utrzymują się w stylu architektonicznym środkowego królestwa, w których to czasach zostały wzniesione. Natomiast na używanych obecnie poziomach panuje styl odpowiadający aktualnym ich mieszkańcom, a że jest ich różnorodność, to i różnorodność panuje w stylach zabudowania. Jedyne ograniczenia stanowią tu dostępne materiały.

Wojsko

Strażnicy oraz mieszkańcy Bastionu.

Stosunki dyplomatyczne

Handel: Szlak Pomarańczowy, Szlak Niebieski, Szlak Zielony.

Produkcje (wyroby eksportowe): relikty z czasów świetności Środkowego Królestwa.

Stosunki dyplomatyczne: neutralne lub przyjazne w stosunku do wszystkich miast.

Miasta Sojusznicze: brak.

Handel

{{{Handel}}}

Kuchnia

{{{Kuchnia}}}

Ciekawostki

1. Ostatni Bastion to jedyne żywe miasto w całym Opuszczonym Królestwie. Jego mieszkańcy wiodą tutaj ciężkie życie pełne niebezpieczeństw, żywiąc się głównie upolowanym własnoręcznie mięsem, jako iż na tak niebezpiecznych ziemiach niemożliwym jest uprawianie pól. Na szczęście mogą czerpać również zapasy od przejeżdżających tędy karawan kupieckich, które w ten sposób płacą za ochronę dostarczaną przez mieszkańców Ostatniego Bastionu.

2. W mieście panuje handel wymienny, a monety, złoto i kosztowności mają tutaj znikomą wartość. Mieszkańcy miasta wspierają soę wzajemnie, lecz do obcych podchodzą z dużą dozą nieufności, a z osobnikami zaburzającymi spokój w mieście się nie patyczkują.

Państwa
Adrion - Argentia - Arrantalis - Arturon - Danae - Demara - Draconis - Efne - Ekradon - Elfidrania - Elisia - Et Iris - Fargoth - Irrasil - Karnstein - Katima - Kryształowe Królestwo - Leonia - Limaria - Lydia - Mauria - Menaos - Meot - Nandan-Ther - Neverith - Na'Zahir - Nowa Aeria - Ostatni Bastion - Rapsodia - Rododendronia - Rubidia - Serenaa - Shari - Soral - Thenderion - Trijou - Trytonia - Turmalia - Valladon